REKLAMA
Znaleziono 3256 wyników
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicachartykuł
Pokaż artykuł
Łódzkie: wygodniejsze podróże z nowych peronów w Zaosiu i Żakowicach
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poprawiają dostęp do kolei na trasie z Łodzi do Tomaszowa Mazowieckiego. Mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych peronów na przystankach Zaosie i Żakowice Południowe. Inwestycje są realizowane w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. Efektem prac za ok. 7,1 mln zł są wygodniejsze podróże pociągiem w kierunku Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego i Opoczna.
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrzaartykuł
Pokaż artykuł
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza
Zwiększy się dostęp do pociągów dla mieszkańców Bytomia, Rudy Śląskiej i Zabrza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na zaprojektowanie łącznic kolejowych, dzięki którym możliwe będzie uruchomienie nowych połączeń między Bytomiem a Zabrzem i Rudą Śląską. Zadanie jest realizowane dzięki Rządowemu Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych przystanków w województwie łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Mieszkańcy i podróżni korzystają z nowych przystanków w województwie łódzkim
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększyły dostępność do kolei na trasach z Łodzi do Kutna, Łowicza, Sieradza i Tomaszowa Mazowieckiego. Od grudnia mieszkańcy oraz podróżni korzystają z nowych przystanków Jedlicze koło Zgierza, Pabianice Północne i Zgierz Rudunki oraz zmodernizowanych peronów w Zaosiu i Żakowicach Południowych. Inwestycje zrealizowano w ramach ze środków budżetowych oraz funduszy unijnych. Efektem prac za ponad 28 mln zł są wygodniejsze podróże w regionie.
Lepszy dostęp do kolei z nowych przystanków w woj. lubelskimartykuł
Pokaż artykuł
Lepszy dostęp do kolei z nowych przystanków w woj. lubelskim
Ponad 120 pociągów zatrzymało się na nowym przystanku w Żurawnicy między Zamościem a Szczebrzeszynem. To kolejny, piąty obiekt po Wólce Niedzieliskiej, Niedzieliskiej Kolonii, Szczebrzeszynie Miasto i Długim Kącie, który zapewnia wygodny dojazd do pracy i szkół na linii kolejowej 69. Przystanek powstał w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
MAEA: Polska gotowa do realizacji kolejnej fazy Programu polskiej energetyki jądrowejartykuł
Pokaż artykuł
MAEA: Polska gotowa do realizacji kolejnej fazy Programu polskiej energetyki jądrowej
W ramach przeprowadzonego Zintegrowanego Przeglądu Infrastruktury Jądrowej zespół ekspertów MAEA przedstawił 5 rekomendacji i 7 sugestii, które mają pomóc Polsce w osiągnięciu dalszego postępu w rozwoju infrastruktury jądrowej i gotowości do budowy pierwszej elektrowni jądrowej w kraju. Zakończyła się 11-dniowa misja INIR 2 Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), czyli Zintegrowany Przegląd Infrastruktury Jądrowej (Integrated Nuclear Infrastructure Review – INIR).
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Po 25 latach pociągi powróciły do Karpacza [FILM]
Karpacz ponownie znalazł się na kolejowej mapie Polski. Powrót kolei do Karpacza to historyczne wydarzenie, które stało się możliwe dzięki niespotykanemu w skali kraju samorządowemu programowi odbudowy i rewitalizacji nieczynnych przez wiele lat linii kolejowych. W ten sposób Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przeciwdziała wykluczeniu komunikacyjnemu mieszkańców Dolnego Śląska.
Budowa wielkiego terminala gazowego FSRU wkracza w decydującą fazę [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa wielkiego terminala gazowego FSRU wkracza w decydującą fazę [FILM]
Coraz bliżej realizacji kolejnej wielkiej, strategicznej inwestycji dla naszego kraju. Powstanie nowy terminal gazowy FSRU (ang. Floating Storage Regasification Unit) w Zatoce Gdańskiej. To jeden ze strategicznych projektów energetycznych Polski. Koszt tej inwestycji szacowany jest na ok. 4,7 miliarda złotych.
Miliardowe inwestycje w sztuczną inteligencję dla polskich szkół. Powstanie 12 tysięcy laboratoriów AI [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Miliardowe inwestycje w sztuczną inteligencję dla polskich szkół. Powstanie 12 tysięcy laboratoriów AI [FILM]
– „Przeznaczamy miliardy złotych na laboratoria sztucznej inteligencji w ośmiu tysiącach szkół podstawowych i czterech tysiącach szkół ponadpodstawowych” – podkreślił Premier Donald Tusk podczas wydarzenia „Sztuczna inteligencja w edukacji - inwestycje i perspektywy”, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. AI w polskiej szkole staje się rzeczywistością dzięki rządowym inwestycjom w rozwój infrastruktury oraz kompetencji cyfrowych. Dostawy specjalistycznych zestawów laboratoriów sztucznej inteligencji do placówek edukacyjnych już się rozpoczęły i potrwają do drugiej połowy lipca. Szef rządu zaapelował również do uczniów, aby korzystali z narzędzi AI w sposób odpowiedzialny, świadomy i bezpieczny. – „To Wy macie nią rządzić, nie ona Wami” - mówił szef rządu. Dlatego nie można lekceważyć zagrożeń, jakie niesie sztuczna inteligencja.
Postępują prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY+WIZUALIZACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Postępują prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY+WIZUALZIACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY+WIZUALZIACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Postępują prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Postępują prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILMY]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Trwa budowa nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM + WIZUALIZACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM+WIZUALIZACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Budowa nowego dworca Olsztyn Główny powoli zbliża się do końca [FILMY+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa nowego dworca Olsztyn Główny powoli zbliża się do końca [FILMY+WIZUALIZACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa [FILM]
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) wyremontuje i przywróci do ruchu pasażerskiego kolejny fragment linii kolejowej nr 308, z Mysłakowic do Kowar. To pierwszy krok na drodze do przywrócenia połączenia kolejowego z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez Ogorzelec.
Miasto Wrocław i kolej znajdują inne rozwiązanie dla tramwaju na Jagodno. Powstanie też nowe centrum przesiadkowe kolejowo-autobusowo-tramwajowe na Maślicach artykuł
Pokaż artykuł
Miasto Wrocław i kolej znajdują inne rozwiązanie dla tramwaju na Jagodno. Powstanie też nowe centrum przesiadkowe kolejowo-autobusowo-tramwajowe na Maślicach
Bardzo dobre informacje dotyczące dwóch ważnych inwestycji kolejowych, które od lat planowane są w stolicy Dolnego Śląska. Miasto Wrocław i Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały porozumienia w sprawie współpracy przy budowie przystanku PKP na Maślicach oraz wyniesieniu linii kolejowej 285 na wiadukt nad ul. Bardzką.
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunkiartykuł
Pokaż artykuł
Wygodniejsze podróże koleją do Łodzi i Łowicza z nowego przystanku Zgierz Rudunki
W Zgierzu mieszkańcy i podróżni zyskają lepszy dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę z wykonawcą na budowę nowego peronu w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji o wartości 3,6 mln zł będzie wygodniejsza podróż pociągiem na linii Łódź – Łowicz.
Inwestycje na ponad 100 miliardów złotych w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje na ponad 100 miliardów złotych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Polska Strefa Inwestycji zmieniła krajobraz gospodarczy całego kraju. Od września 2018 r. o ulgę podatkową firmy mogą się ubiegać na terenie całej Polski. Licznik właśnie pokazał, że wydano już ponad 2 tys. decyzji na łączną kwotę ponad 100 mld zł. Firmy zadeklarowały utworzenie minimum 40 645 nowych miejsc pracy.
Nowe przystanki w Kołobrzegu zwiększą dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowe przystanki w Kołobrzegu zwiększą dostęp do kolei
Lepszy dostęp do kolei zyskają mieszkańcy Kołobrzegu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły budowę nowych peronów w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025". Efektem inwestycji będzie wygodniejsza podróż pociągiem w kierunku Szczecina, Koszalina i Białogardu.
REKLAMA